chłopiec trenujący piłkę nożną w chłodne dni

Jak ubrać dziecko na trening piłkarski w chłodne dni?

W Polsce niestety pogoda pozostawia wiele do życzenia, ale na szczęście nie oznacza to wcale, że trzeba zrezygnować z aktywności fizycznej na zewnątrz. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby przy jesiennych treningach piłkarskich postawić na wygodną i ciepłą odzież sportową. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych rodziców, którzy chcą dowiedzieć się jak ubrać swoje dziecko na treningi w nieco chłodniejsze dni.

Niezawodna bielizna termoaktywna

W pierwszej kolejności należy postawić oczywiście na porządną bieliznę termoaktywną, która będzie skutecznie odprowadzać pot z powierzchni skóry. Termoaktywna bielizna zaprojektowana jest w taki sposób, aby skóra mogła swobodnie oddychać, dzięki czemu będzie można utrzymać jednolitą temperaturę ciała podczas codziennych treningów. W dużej mierze to właśnie dzięki bieliźnie termoaktywnej można ograniczyć ryzyko przegrzania organizmu albo jego wyziębienia. Warto wspomnieć także o tym, że dzięki termoaktywnej bieliźnie można również zwalczyć nieprzyjemne zapachy skóry.

Sportowe bluzy treningowe

Profesjonalny strój na trening piłkarski dla dziecka powinien składać się z porządnej bluzy treningowej. Godne polecenia są bluzy wykonane z oddychających materiałów, które idealnie przylegają do ciała. Błędem wielu rodziców jest wybieranie bawełnianych i wełnianych bluz, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo ciepłe. Najlepszymi tkaninami sportowymi jest oczywiście niezastąpiony poliester. Największymi atutami tego rewelacyjnego materiału są niesamowite właściwości hydrofobowe, a w szczególności bardzo niski wskaźnik pochłaniania wilgoci. Poliestrowe bluzy treningowe będą suche nawet przy bardzo ciężkim treningu. Ta odzież sportowa na jesień może pochwalić się także dużą odpornością na działanie promieni słonecznych, ścieranie i środki chemiczne. Nawet po wielu praniach bluzy treningowe prezentować będą się bardzo atrakcyjnie i w dalszym ciągu będą spełniać swoje podstawowe zadania.

Jak ubrać dziecko na trening piłkarski – Praktyczne spodnie dresowe

Jeżeli chodzi o spodnie dresowe, to tak jak pozostały strój piłkarski dla dziecka na jesień powinny być wykonane z oddychającego materiału. Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście spodnie wykonane w całości z materiałów sztucznych. Oprócz powyżej wymienionego poliestru można postawić także na materiały kompresyjne, które w swoim składzie zawierają niewielkie dodatki elastanu. Spodnie wykonane z tych tkanin bardzo dobrze będą radzić sobie z odprowadzaniem wilgoci, dzięki czemu nie będzie problemów z mokrymi plamami od potu. Dresy tego typu działają termoaktywnie, co pomoże podnieść ciepłotę mięśni i uniknąć wielu groźnych kontuzji. Dużym atutem sztucznych materiałów jest również to, że błyskawicznie schną i są łatwe w utrzymaniu czystości. 

Kurtki sportowe

W nieco chłodniejsze dni przydać może się także przeciwwiatrowa kurtka treningowa. Nowoczesne wiatrówki wyposażone są w specjalne panele pod pachami i na plecach, które odpowiadają za odprowadzanie wilgoci. Pamiętać należy także o tym, aby kurtka i pozostała odzież sportowa na jesień była idealnie dopasowana pod kątem rozmiaru. Tylko dopasowane warstwy będą ochraniać dzieci przed wiatrem i mrozem. Nowością na rynku są rewelacyjne kurki z membraną, które doskonale sprawdzą się podczas treningów w deszczu. Lekka membrana skutecznie chroni dziecko przed napływem wilgoci z zewnątrz i co najważniejsze chroni przed wiatrem. Głównym zadaniem kurtki z membraną jest zapobieganie utraty ciepła. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na oryginalny strój na trening piłkarski dla dziecka od renomowanego producenta, który wykonany jest z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Zobacz także: Jaki strój piłkarski dla dziecka wybrać?