stroje piłkarskie dziecięce

Jaki strój piłkarski dla dziecka?

Mimo że ani kadra narodowa, ani polskie kluby nie odnoszą spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej, to wciąż jednak najpopularniejszym sportem wśród młodych ludzi w Polsce jest piłka nożna. Na szczęście dzieciaki, nie tylko kibicują czy grają w gry na konsolach. Duże grono pragnie czynnie uprawiać ten sport. Jakie stroje piłkarskie dziecięce są najbardziej odpowiednie dla małych piłkarzy?

Co wchodzi w skład kompletu?

Najważniejsze elementy ubioru młodego zawodnika piłki nożnej to oczywiście koszulki piłkarskie i spodenki. Dla dzieciaków, które kopią nie tylko rekreacyjnie niezbędne będą również getry. Pod nimi umieszcza się odpowiednie ochraniacze na piszczele. Chłopcy, ale też dziewczynki – coraz więcej jest przecież drużyn żeńskich – potrzebują także odpowiednich butów. Należy je dopasować do powierzchni boiska, na którym trenuje się najczęściej.

Na murawę oczywiście najlepiej sprawdzą się korki. Warto zainwestować w droższe, profesjonalne modele, aby nie narażać dziecka na odniesienie poważnych kontuzji. Z powodu źle dobranego obuwia, podczas boiskowego zamieszania może dojść do bolesnego uszkodzenia stawu skokowego lub ścięgna Achillesa. Dodatkowym elementem wyposażenia młodego bramkarza będą oczywiście rękawice bramkarskie. Należy wybrać model ściśle dopasowany do rozmiaru dłoni, który gwarantuje jak najlepszą chwytliwość piłki.

Piłkarskie stroje dziecięce treningowe

Jeżeli dziecko trenuje regularnie, trzeba zaopatrzyć go przynajmniej w 2 komplety, przeznaczone wyłącznie na treningi. Tak, by miało zapas na zmianę i zawsze mogło występować w wypranym ubiorze. Jako, że te zestawy będą najintensywniej eksploatowane, warto postawić na wysoką jakość. Stroje piłkarskie dla dzieci koniecznie muszą być wykonane z oddychających, przyjaznych dla skóry materiałów.

Da się zaoszczędzić natomiast na formie. W przypadku ograniczonego budżetu można się obejść bez oficjalnych strojów piłkarskich dziecięcych. Na treningi również świetnie sprawdzą się te prostsze, bez emblematów największych klubów. Koszulki powinny być jednak zawsze odpowiednio dopasowane. Muszą przylegać do ciała, aby gwarantować jak najlepszą aerodynamikę i ułatwiać młodemu piłkarzowi sprinty.

Futbolowe komplety na mecze

W przypadku strojów meczowych, najlepiej składać zamówienia hurtowe dla całej drużyny. Chodzi o to, aby wszyscy zawodnicy występowali w tych samych barwach. Przy tym należy oczywiście wziąć pod uwagę różnice wzrostu i wymiarów poszczególnych członków zespołu.

Najlepsze sklepy oferujące stroje piłkarskie dla dzieci umożliwiają nie tylko wybór najróżniejszych wariantów kolorystycznych. Dają także możliwość zindywidualizowania koszulek, poprzez nadrukowanie na plecach wybranych numerów i nazwisk. Tak wystrojeni młodzi futboliści będą prezentować się efektownie i profesjonalnie na każdym turnieju.

Wyjściowe stroje piłkarskie dla dzieci

Szczególnie w wakacje, kiedy pogoda zachęca do wychodzenia, młodzi ludzie chcą wyrażać swoje sympatie zarówno wobec drużyn, jak i w stosunku do konkretnych piłkarzy, poprzez odpowiedni ubiór w oficjalnych barwach klubowych bądź reprezentacyjnych. Chętnie zakładają zestawy składające się z koszulek i spodenek nie tylko na boisko, kiedy chcą pokopać ze znajomymi. Tego rodzaju strój sprawdza się również podczas innych form rekreacyjnej aktywności fizycznej. Np. na rower, aby pograć w siatkówkę, w tenisa czy pobiegać.

W stroju piłkarskim dla dziecka można w roku szkolnym ćwiczyć także na wuefie. Jest on po prostu bardzo wygodny i przewiewny, a przy tym atrakcyjnie się prezentuje. Zapobiega przepoceniu nawet przy intensywnym wysiłku. Świetnie sprawdzi się również podczas codziennego życia, w takich sytuacjach jak spotkania z rówieśnikami czy zakupy. Nie mówiąc już o dniach, w którym gra ulubiona drużyna.