mecz halówki, na boisku bramka, piłka do futsalu, piłkarze

Piłka do futsalu – na co zwrócić uwagę?

Halówka cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują wysokiej jakości piłki futsal. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wielu zawodników ma duży problem, aby wybrać najlepszą piłkę do futsalu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę podczas kupna, aby dokonać najbardziej udanego zakupu piłki do futsalu.

Czym wyróżnia się dobra piłka halowa?

Oryginalna piłka do futsalu charakteryzuje się dość niskim kozłem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że piłka halowa odbijać będzie się od powierzchni hali sportowej zdecydowanie słabiej niż klasyczne piłki, które wykorzystywane są na murawie. Producenci podczas produkcji piłek futsal korzystają z bardzo dużej ilości specjalnej pianki. Dzięki niej piłkarze halowi mogą liczyć na doskonałą kontrolę nad piłką. Dla seniorów zarezerwowane są piłki o rozmiarze 5, które warzą od 400 do 440 gram. Mają one obwód mierzący 62-64 centymetrów.

 

Jakie piłki do halówki wybrać?

Dla osób początkujących doskonałym wyborem mogą okazać się rewelacyjne piłki futsal ELYSIA SALA UHLSPORT. Mowa tutaj oczywiście o futbolówce szytej ręcznie, która charakteryzuje się 32-panelową konstrukcją. Piłki UHLSPORT mogą pochwalić się doskonałą amortyzacją i butylowym pęcherzem, dzięki któremu znacząco zmniejsza się utrata powietrza. Dla profesjonalnych zawodników najlepszym wyborem jest z kolei piłka do futsalu MEDUSA STHENO UHLSPORT, która doskonale sprawdzi się nie tylko podczas codziennych treningów, ale również w trakcie meczów. Piłka do futsalu MEDUSA STHENO UHLSPORT w całości wykonana jest z wierzchniego materiału strukturalnego PU. Na szczególną uwagę zasługuje także technologia termicznego spajania, dzięki której można liczyć na idealną krągłość piłek. Optymalną aerodynamikę, prosty lot i satysfakcjonującą kontrolę odbicia zapewniają wyłącznie 32-panelowe piłki.

Na co zwrócić uwagę wybierając piłkę do hali?

Osoby, które nie znają się na piłkach halowych w pierwszej kolejności powinny postawić na piłki do halówki, które mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami IMS (International Matchball Standard). W dużej mierze to właśnie atestowane piłki od renomowanych producentów, są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania i niezawodności. Dobra piłka do halówki powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze elementy. Oryginalne piłki UHLSPORT wykonane są z niezawodnej skóry syntetycznej z powłoką poliuretanową (PU). W dużej mierze to właśnie ten materiał nadaje niesamowitej twardości i co najważniejsze pozwala zachować jednolitą miękkość. Wybierając piłkę do futsalu warto zwrócić uwagę także na to, czy posiada ona wewnętrzny zawór butylowy pokryty specjalną pianką. To właśnie ten zawór doskonale chroni piłkę przed przebiciem podczas jej pompowania.

Wytrzymałe piłki do halówki dla wymagających zawodników

Jeżeli chodzi o wytrzymałość piłek do futsalu, to warto postawić na modele zszywane ręcznie. Najlepszym wyborem są piłki zszyte za pomocą podwójnych szwów, które dodatkowo zakończone są podwójnym węzłem. Na żywotność i wytrzymałość piłek duże znaczenie ma także ich poszycie. W piłkach UHLSPORT poszczególne łatki są podszyte kilkoma specjalnymi warstwami materiału tekstylnego. Dodatkowe poszycie znacząco ułatwia optymalne dostosowanie miękkości i co najważniejsze znacząco poprawia kontakt piłki z butami piłkarskimi. Uważać należy jedynie na klejone piłki, które niestety pod względem jakości wykonania pozostawiają wiele do życzenia. Pamiętając o powyższych poradach, z pewnością piłka do futsalu oraz jej odpowiedni dobór nie będzie stanowić najmniejszego problemu.