młodzi piłkarze na treningu piłkarskim

Bluzy i koszulki treningowe piłkarskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Treningowa odzież piłkarska spełnia bardzo ważną rolę. Do szczególnie istotnych elementów ubioru należą bluzy i koszulki, których jakość bardzo często decyduje o efektywności treningu oraz wygodzie gry na każdej pozycji. Nie tylko gwarantują one zawodnikom swobodę ruchów, ale też zapewniają komfort termiczny w różnych warunkach. Bluzy i koszulki treningowe piłkarskie – jakie wybrać?

Materiał

Jako materiał do wykonania treningowych bluz i koszulek doskonale sprawdza się poliester, którego włókna nie wchłaniają wody. Wykazują dużą odporność na zerwanie i cechują się sporą sprężystością. Na uwagę zasługuje także innowacyjna tkanina mesh, wyprodukowana z polichlorku winylu. Jej siatkowa struktura dodatkowo optymalizuje przewiewność, a przy tym pozostaje niezwykle lekka.

Szybkość schnięcia

Nowoczesne koszulki i bluzy treningowe piłkarskie odznaczają się szybkim odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest zachowanie komfortu użytkowania podczas bardzo dużego wysiłku. Skóra pozostaje sucha nawet mimo intensywnego pocenia się zawodnika, co zwiększa jego efektywność na boisku.

Szwy

Wysokiej jakości odzież sportowa powinna być wykonana bardzo precyzyjne, w czym niezwykle istotną funkcję odgrywają szwy. Nowoczesne koszulki treningowe piłkarskie dysponują szwem ramienia przesuniętym do przodu, co znacząco podnosi ich wytrzymałość. Odpowiednio zaprojektowane bluzy posiadają natomiast płaskie, krzyżujące się szwy poniżej kołnierzyka.

Elastyczne ściągacze

Bluzy treningowe piłkarskie posiadają ściągacze, które w dużym stopniu zwiększają komfort użytkowania. Ich elastyczność znacząco podnosi swobodę ruchów, co ma szczególne znaczenie podczas treningu. Ściągacze powinny się znajdować zarówno na dole bluzy, jak i zakończeniach rękawów.

Odpowiedni rozmiar

Bluzy i koszulki treningowe piłkarskie występują w wielu różnych rozmiarach, co pozwala na łatwe dopasowanie idealnego egzemplarza do budowy ciała zawodnika. Trafnie dobrany rozmiar podnosi wygodę użytkowania odzieży, a tym samym sprzyja efektywności ćwiczeń.

Wytrzymałość i łatwość konserwacji

Koszulki i bluzy piłkarskie powinny być wytrzymałe, a przy tym łatwe w pielęgnacji. Wysokiej klasy materiały syntetyczne są nie tylko bardzo trwałe pod względem mechanicznym, ale również odporne na wchłanianie zanieczyszczeń. Wykonana z nich odzież nawet po wielokrotnym praniu zachowuje swoje właściwości i nie ulega odkształceniom.

Miejsce na nadruki/loga

Nowoczesna odzież piłkarska powinna spełniać potrzeby drużyn, które pragną wyróżnić stroje swoich zawodników odpowiednim logo lub innym nadrukiem. Charakterystyczny krój bluz i koszulek pozwala na łatwe naniesienie praktycznie dowolnego wzoru, włącznie z numeracją poszczególnych zawodników drużyny.

Kolor

Niezwykle istotną cechą koszulek i bluz treningowych jest ich kolorystyka, która powinna nawiązywać do barw drużyny. Odzież sportowa tego typu występuje w wielu zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu żaden zespół nie powinien mieć trudności ze skompletowaniem ubioru odpowiednio wyróżniającego zawodników na boisku.