bramka

Idziemy grać w piłkę nożną

Nie ma na świecie bardziej popularnego sportu niż piłka nożna. Pasjonują się nią ludzie na wszystkich kontynentach, a poszczególne rozgrywki łącznie każdego dnia oglądają setki milionów ludzi. Fenomen tego sportu bierze się przede wszystkim z prostoty, lecz również z powszechności i łatwości uprawiania. Wystarczy tylko kawałek wolnego terenu, piłka i kilka akcesoriów.

Niezbędny sprzęt

Choć granie w piłkę jest bardzo proste i wiele do tego nie trzeba, to warto mieć dla własnego bezpieczeństwa, lecz również dla efektywności gry kilka dodatków. Jednym z podstawowych są oczywiście odpowiednie buty. To jaki ich model wybrać wynika oczywiście z nawierzchni, na jakiej się będzie grało. Tradycyjnie na trawiastej murawie poleca się korki, które wgryzając się w nawierzchnie, zapewniają lepszą stabilność i bezpieczeństwo.
Kolejnym bardzo ważnym elementem są ochraniacze. Piłka nożna to gra bezpośrednia, w której na porządku dziennym są wślizgi i często agresywne zagrania nogami. Z tego powodu konieczne jest zakładanie podczas gry specjalne ochraniacze na piszczele, które zabezpieczą dolną część nogi przed siniakami i poważniejszymi urazami.

Jaki strój wybrać?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, jest posiadanie odpowiedniego stroju. Granie w piłkę nożną to ogromny wysiłek, dlatego też poleca się strój luźny, wykonany z materiałów przewiewnych i oddychających.
Jeśli chce się grać na pozycji bramkarza, dodatkowo konieczne jest wyposażenie się w specjalne rękawice bramkarskie, które ułatwią przechwytywanie rękoma piłki.

A co na boisku?

Rzecz jasna granie w piłkę nożną nie ogranicz się tylko do skompletowania odpowiedniego stroju i elementów garderoby piłkarzy. Konieczne jest również właściwe wyposażenie boiska. Znaleźć się na nim muszą przede wszystkim bramki piłkarskie oraz oczywiście same piłki do piłki nożnej. I choć mówi się, że bramki są dwie, a piłka jest jedna, to warto się wyposażyć w kilka dodatkowych piłek, ponieważ pozwoli to przeprowadzić rozgrzewkę i lekki trening przed właściwą grą.