akcesoria piłkarskie - torba, buty, frotka, bidon, piłka

Akcesoria piłkarskie – co może się przydać piłkarzowi podczas treningów i meczów?

Sukces drużyny piłkarskiej w dużej mierze uzależniony jest od długich miesięcy intensywnych treningów. Piłkarze, którzy chcą osiągnąć życiową formę, powinni jak najszybciej rozejrzeć się za odpowiednimi akcesoriami, które urozmaicą trening i co najważniejsze znacząco zwiększą jego efektywność.

Praktyczna frotka treningowa

Podczas codziennych treningów może przydać się długa frotka. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej opasce na rękę, która wykonana jest z wyjątkowo chłonnej tkaniny. Głównym zadaniem frotki treningowej jest właśnie szybkie wchłanianie potu, który jak powszechnie wiadomo, może znacząco utrudniać wykonywanie wielu ćwiczeń. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się bawełniane frotki z domieszką nylonu. Nowoczesne frotki coraz częściej wyposażone są w specjalne składniki niszczące bakterie, dlatego też warto zwrócić uwagę na tego typu akcesoria piłkarskie. Wielu profesjonalnych piłkarzy zakłada frotki nie tylko na treningi, ale również nosi je podczas meczów.

Funkcjonalne ręczniki bawełniane

Codzienne treningi wiążą się oczywiście z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym, dlatego też trudno uniknąć pocenia się. Każdy zawodnik powinien mieć własny ręcznik treningowy, dzięki któremu będzie mógł szybko wytrzeć pot z twarzy. Godne uwagi są nie tylko klasyczne ręczniki bawełniane, ale również ręczniki sportowe wykonane z mikrofibry. Materiały te są bardzo lekkie i niesłychanie wygodne w użytkowaniu. Coraz większą popularność zdobywają ręczniki szybkoschnące. Ich największym atutem jest z kolei miękka powierzchnia, bardzo dobre wchłanianie wilgoci i błyskawiczny proces suszenia. Nowością na rynku są specjalne ręczniki chłodzące, które doskonale orzeźwiają po ciężkim treningu.

Jakie akcesoria dla piłkarzy są godne polecenia?

Zawodnicy, którzy mogą pochwalić się długimi włosami, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za specjalnymi opaskami na głowę, dzięki którym fryzura nie będzie przeszkadzać podczas treningów. Przydać może się również poręczna pompka, dzięki której w każdej chwili będzie można dopompować piłkę. Niestety źle napompowana piłka, może znacząco pogorszyć komfort gry, tym bardziej warto postawić na tego typu akcesoria dla piłkarza. Profesjonalni zawodnicy i amatorzy, powinni rozejrzeć się również za solidnymi ochraniaczami, dzięki którym będzie można uniknąć wielu poważnych kontuzji. Niestety nawet najdrobniejszy uraz, może utrudnić trening i zniechęcić do dalszej gry. Jeżeli trening odbywa się w większej grupie, to warto wyposażyć się również w koszulki znaczniki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można podzielić zawodników na dwie drużyny tak, aby poszczególni piłkarze nie mylili się między sobą.

Bidon na wodę

Opisując najpopularniejsze akcesoria dla piłkarzy, warto wspomnieć także o bidonach na wodę. Podczas każdego treningu siłowego niezbędne jest systematyczne nawadnianie organizmu. Aby wybrać wysokiej jakości bidon należy zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość wykonania, ale również na pojemność, kształt i uniwersalność. Firma KEMPA ma w swojej ofercie także specjalne koszyki na bidony, które idealnie sprawdzą się przy większej grupie zawodników.

Zobacz również: ochraniacze piłkarskie – jakie są rodzaje? Jakie warto wybrać?

Niezawodna odzież sportowa

Na samym końcu warto wspomnieć o profesjonalnej odzieży sportowej, która odgrywa bardzo ważną rolę. W słoneczne dni może się przydać porządna czapka z daszkiem, z kolei w chłodniejsze dni, idealnie sprawdzi się ciepła czapka na głowę. Nie można zapominać również o skarpetkach ze wzmocnioną podeszwą, które stanowią doskonałe zabezpieczenie przed otarciami, odciskami i nieprzyjemnymi podrażnieniami.